אודות2018-11-04T21:19:13+03:00

דנית ירון לא הולכת יחפה

"כל חיי אני רואה, שומעת, חשה, נוגעת ומרגישה נעליים", היא אומרת, "זכיתי לחוות את תהליך יצירת האימום, העקבים והסוליות מיום היוולדי ולהכיר באופן אישי את החומרים השונים הקיימים בעולם. כילדה אני זוכרת את הריחות השונים של כל חומר גלם שהוא, כיצד הוא מגיע, באיזה מצב צבירה ולאן אפשר להביא אותו. הניסיון הזה שיש לי והידע שרכשתי עם השנים, בשילוב הנטייה שלי לאמנות, גרמו לי באופן טבעי לעצב נעליים."

דנית ירון מעצבת נעליים

דנית ירון

דנית ירון היא דור שלישי למשפחה של יצרני אימומים, סוליות ועקבים.
סבה, שמחה ורום ז"ל, נגר במקצועו, עלה לישראל מפולין לפני פרוץ מלחמת העולם השנייה. למען פרנסתו החל לייצר אימומים ועקבים מעץ, יחד עם בן דודו. העסק שגשג והפך למפעל לייצור עקבי עץ ביפו, שעבר ברבות השנים לבנו (אביה של דנית), אשר הרחיב את פעילותו והפך אותו לאחד המפעלים הגדולים בישראל לייצור סוליות, עקבים ואימומים.

דנית ירון זכתה, עוד מילדות, לבקר במפעלים גדולים לייצור סוליות ועקבים ברחבי העולם, לראות וללמוד מקרוב את תהליך הייצור ולפתח קשרים בינלאומיים.

היא בוגרת לימודי עיצוב פנים ואדריכלות במכללה למנהל ומעידה על עצמה כי כל חייה נמשכה לאמנות: "כל חיי נמשכתי לעבודות יד כמו יצירה בחימר על אבניים וציור באקריליק, ואהבתי זאת מאוד. למדתי עיצוב פנים ואדריכלות ולמרות שלא בחרתי לעסוק בתחום זה, הלימודים הקנו לי תובנות רבות לחיים. שכן, זהו תחום בו אתה נדרש לעמוד כל הזמן בפני פרזנטציות מול מביני דבר ומקבל ביקורות לאורך כל הדרך. אין ספק שמשם נבניתי!"
דנית ירון מעצבת נעליים שהשראתם לקוחה מרבדים שונים באישיות שלה. ההשראות שלה מגיעות כל פעם ממקום אחר ומהתקופה בה היא נמצאת ברגע הוצאת הקולקציה.  הנעליים אותן היא מעצבת הן קלאסיות ואציליות והיא מגדירה את סגנון העיצוב שלה כ"נעליים לבית המלוכה".

השילוב עם הידע והמומחיות של אביה בענף, מאפשרת לה לעצב נעליים נוחות, מחומרים איכותיים וברמת נוחות בנעל גבוהה ביותר.

סבה – שמחה ורום ז"ל היה נגר בחסד אך באותה התקופה המצב בארץ היה מאוד קשה ועבודה בנגרות לא היתה. אחד מבני דודיו שגם היה נגר עבר לייצר עקבים מעץ ובעקבות כך שהסב חיפש אחר פרנסה, החל גם הוא לייצר עקבים מעץ ואימומים גם כן. "סבי הצליח מאוד והקים מפעל לייצור עקבים מעצים ביפו. אבי עוד בהיותו ילד הגיע בכל חופשה למפעל ביפו, עבד עם אביו ולמד את המקצוע. אבי שידרג את הידע של סבי עם השנים והקים מפעל לסוליות,עקבים ואימומים בישראל. במפעל זה אני גדלתי. בעקבות הקשרים של אבי מפעלים גדולים במיוחד לייצור סוליות ועקבים באיטליה זכיתי לנסוע בעולם, לחוות את התהליך והחומרים וללמוד ממקור ראשון את אמנות ייצור הנעליים".

כך שהידע הרחב של דנית, היצירתיות שלה והניסיון של אביה מביאים אותה לכדי יצירת נעל -מוצר מוגמר, הנעשה באהבה גדולה!

"העונג והאושר הגדול שלי, הסיפוק שאני חווה, מגיע כשאני רואה את לקוחותיי מאושרות ונהנות מהיופי ומהנוחות של יצירותיי" .

מזמינה אתכן לבחור:

נעלי נשים | נעלי כלה | נעלי עקב | מגפיים | נעליים שטוחות | סנדלים | נעלי סירה